Wykończenie

W ramach kompleksowej usługi oraz nadania wykonanych przez nas elementów odpowiedniej estetyki wykonujemy usługi szkiełkowania, piaskowania, polerowania a także anodowania (na życzenie Klienta wykonane przez nas elementy oddajemy do anodowania do zaprzyjaźnionej firmy)

PIASKOWANIE

Piaskowanie to proces polegający na czyszczeniu elementów wykonanych ze stali nierdzewnej czy innych metali materiałem ściernym- piaskiem lub żwirkiem, w strumieniu sprężonego powietrza. Efekt piaskowania jest podobny do szlifowania i nadaje odpowiednią chropowatość potrzebną do dalszej obróbki (np. malowania lub cynkowania)

SZKIEŁKOWANIE

Szkiełkowanie to proces podobny do piaskowania, ale zamiast ostrego ścierniwa używa się szklanych mikro kulek. Dzięki temu powierzchnia nie jest poszarpana, lecz gładka. Najbardziej zniszczone powierzchnie odzyskują swój pożądany wygląd i jednolity kolor. Powierzchnia staje się matowa, satynowa. Szkiełkowanie jest szczególnie polecane w obróbce stali nierdzewnej czy kwasoodpornej a także aluminium.

POLEROWANIE

Polerowanie to obróbka wykańczająca, mająca na celu nadanie odpowiedniej gładkości oraz połysku metalu. Polerownie wykonujemy za pomocą tarcz filcowych, a także past polerskich.

ANODOWANIE

Jest to proces elektrochemiczny mający na celu zabezpieczenie powierzchni metalu przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi. Na życzenie Klienta wykonane przez nas elementy oddajemy do anodowania do zaprzyjaźnionej firmy.